6 seriali dla młodzieży, które już widzieli twoi rówieśnicy

[REKLAMA]

Rozwój serwisów filmowych na żądanie i telewizja przez Internet sprawiają, że rokrocznie powstaje coraz więcej seriali dla młodzieży. Przedstawiamy nowe oraz kultowe produkcje dla nastolatków, które przyciągają przed ekrany nie tylko osoby poniżej dwudziestego roku życia.

1. Stranger Things (2016)

Stranger Things to kultowy serial Netflixa z 2016 roku. W małym mieście Hawkins w stanie Indiana dochodzi do zagadkowego zaginięcia dwunastoletniego Willa. Zdarzenie to zapoczątkowało serię nadprzyrodzonych wydarzeń. Matka i przyjaciele chłopca próbują ze wszystkich sił go odnaleźć. Wtedy do miasteczka przybywa tajemnicza dziewczyna, która może posiadać wiedzę o tym, gdzie znajduje się Will. Stranger Things swoim klimatem nawiązuje do filmów i seriali z lat 80.

2. Sex Education (2019)

Sex Education to jedna z najnowszych produkcji Netflixa, która porusza m.in. takie wątki jak problemy dorastania, seksualność czy bodyshaming, a przy tym nie traci swojej lekkiej, zabawnej otoczki. Głównym bohaterem serialu jest Otis – niedoświadczony seksualnie, wstydliwy nastolatek, który pod wodzą zbuntowanej Maeve zaczyna udzielać licealistom porad seksuologicznych.

3. Plotkara (2007–2012)

Plotkara to kultowy serial dla nastolatków emitowany w latach 2007–2012. Jego narratorką jest tajemnicza dziewczyna, która na swoim blogu opisuje życie nastolatków z pewnej prywatnej nowojorskiej szkoły. Co ważne, serial powraca na ekrany w 2020 roku i będzie można go obejrzeć na platformie HBO Max. To nowy serwis VOD spod znaku HBO, który będzie udostępniał 10 tys. godzin materiałów. Telewizja przez Internet wkracza w zupełnie nowy wymiar.

4. Atypowy (2017)

Atypowy to opowieść o Samie – osiemnastolatku ze spektrum autyzmu, który chce żyć jak jego zdrowi koledzy, a przede wszystkim zdobyć dziewczynę. Kiedy chłopak zaczyna być bardziej niezależny i wymyka się spod matczynych skrzydeł, życie jego rodziny obraca się o 180 stopni. Ten lekki serial otwiera umysł i zmusza widza do refleksji.

5. Skam (2015–2017)

Skam to norweski serial, który opowiada o życiu nastolatków z pewnego liceum w Oslo. Każdy odcinek poświęcony jest innemu bohaterowi. Produkcja porusza problemy, z jakimi przyszło mierzyć się młodym ludziom – miłosne zawody, skandale, zakochania. Skam spotkał się z bardzo dobrym odbiorem na całym świecie.

6. Skins (2007–2013)

Skins to kolejny kultowy serial produkcji brytyjskiej, który opowiada o życiu nastolatków z Bristolu. Produkcja ta poruszała kontrowersyjne kwestie, jakich nie spotykało się wcześniej w serialach dla młodzieży – problemy dysfunkcyjnej rodziny, seksualność, zaburzenia psychiczne, w tym zaburzenia odżywiania, nadużywanie alkoholu oraz narkotyków. Serial został stworzony w sposób bardzo dojrzały, co sprawia, że pokochali go zarówno nastolatkowie, jak i dorośli.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*